Mūsų klinikoje dirbanti kvalifikuota medicinos gydytoja dermatovenerologė Aistė Audickaitė konsultuoja įvairių odos ligų diagnostikos ir gydymo klausimais.

Medicinos gydytojo konsultacija dėl paprastųjų spuogų (aknės)

Aknė – tai uždegiminė odos liga, pažeidžianti plauko maišelį ir riebalines odos liaukas. Dažniausiai liga pasireiškia 15-25 metų amžiuje, tačiau pastaruoju metu amžius labai varijuoja. Dažniausiai pažeidžiamos sritys: veidas, krūtinė ir nugara, tai yra tos sritys, kuriose daugiausiai riebalinių liaukų.

Pastebėjus pirmus aknės požymius patariame kuo skubiau kreiptis į gydytoją dermatologą. Anksti pradėjus gydyti ligą, galima pasiekti gerų klinikinių ir kosmetinių rezultatų. Negydant gresia hiperpigmentacija (odos spalvos pakitimas), randų susidarymas.

Gydymą gydytojas dermatologas parenka individualiai, išanalizavęs kiekvieno paciento ligos ir gyvenimo istoriją. Paprastai tai tepami ar geriami antibiotikai kartu su epidermio keratinizaciją mažinančiomis medžiagomis.

Medicinos gydytojo konsultacija dėl veido raudonio/rožinės

Rožinė – tai lėtinė uždegiminė odos liga, pasireiškianti apie 30-50 gyvenimo metus veido odos paraudimu, išsiplėtusiais veido kapiliarais, atsiradusiais bėrimo elementais (papulėmis, pustulėmis). Liga dažniausiai pažeidžia centrinę veido dalį (kaktą, nosį, skruostus, smakrą).

Išskiriamos 4 ligos formos:

  1. Būdingas pradžioje praeinantis, vėliau ir nuolatinis veido odos paraudimas. Pacientai taip pat pastebi išryškėjusius veido odos kapiliarus. Veido odos paraudimai atsiranda:

  • Nuo karšto ir/ar aštraus maisto;
  • Nuo karštų gėrimų;
  • Nuo vartojamo alkoholio;
  • Nuo fizinio aktyvumo;
  • Nuo temperatūros svyravimų.
  1. Būdingas bėrimas, kuris dažniausiai atsiranda centrinėje veido srityje;

  2. Liaukinė – hiperplazinė forma pasireiškia nosies audinių išvešėjimu, ji pradeda priminti kalafiorą;

  3. Akių rožinei būdingas akių, vokų paraudimas, perštėjimas, susilpnėjusi rega.

Gydymą gydytojas dermatologas parenka atsižvelgdamas į ligos formą.

Liga dažnai pablogina pacientų gyvenimo kokybę, tačiau laiku ją diagnozavus ir gydytojui dermatologui sudarius tinkamą elgsenos ir gydymo planą, galima vėl džiaugtis įprastine veikla.

Medicinos gydytojo konsultacija dėl žvynelinės (psoriazės)

Žvynelinė – tai lėtinė uždegiminė odos liga, kuriai būdingas labai greitas odos ląstelių atsinaujinimas. Paprastai epidermio ląstelės atsinaujina kas 28 dienas, o sergant psoriaze – 10 kartų greičiau. Tai neužkrečiama odos liga, kuriai būdingi bėrimo elementai – rausvos spalvos plokštelės su sidabro spalvos pleiskana, kurios dažniausiai matomos lenkiamuosiuose galūnių paviršiuose, galvos odoje, traumuojamose vietose. Liga pažeidžia ne tik odą, bet dažnai nagus ir sąnarius.

Gydytojas dermatologas dažniausiai skiria kompleksinį gydymą – tepami steroidai, vitamino D3 analogai, siaurabangių spindulių fototerapija, sunkesniais atvejais – geriamieji imunitetą slopinantys vaistai, biologinė terapija.

Medicinos gydytojo konsultacija dėl pigmentacijos pakitimų

Odos pigmentacijos pakitimai (padidėjusi ar sumažėjusi pigmentacija) gali būti susiję su daugeliu dermatologinių ar sisteminių ligų. Dažnai pacientės kreipiasi dėl odos pigmentacijos padidėjimo (melazmos), kuris susijęs su hormoniniais pokyčiais nėštumo metu ar naudojamais kontraceptikais. Lentigo dėmės – kitas dažnas pigmentacijos padidėjimas, kurių atsiradimą nulemia UV spinduliai. Tai simetriškai, dažniausiai veido srityje, išsidėsčiusios dėmės nuo šviesiai iki tamsiai rudos spalvos. Neretai vargina ir použdegiminė pigmentacija, t.y. po įvairių odos ligų atsiradęs odos spalvos pakitimas.

Pigmentacijos pakitimų gydymas remiasi kosmetinio vaizdo gerinimu ir gydytojas dermatologas parenka jį individualiai. Dažnai kombinuojama balinamųjų kremų, medikamentų, šveičiamųjų kremų terapija.

Medicinos gydytojo konsultacija dėl dermatitų

Atopinis dermatitas – tai lėtinis, pasikartojantis odos pažeidimas, kuriam būdingas odos sausumas, sustorėjimas, niežėjimas. Jo pasireiškimui įtakos turi odos barjerinės funkcijos pažeidimas, paveldimumas, aplinkos veiksniai. Kūdikiams ir vaikams dažniausiai pažeidžiamas veidas, kaklas, tiesiamieji galūnių paviršiai, vyresniems pacientams – lenkiamieji paviršiai. Pacientams intensyviai kasantis niežtinčias vietas, padidėja antrinės infekcijos rizika.

Atopinio dermatito gydymui svarbi tinkama odos priežiūra, gydytojo dermatologo individualiai parinkti produktai, taikomi tepami steroidai, kalcineurino inhibitoriai, siaurabangių spindulių fototerapija, sunkesniais atvejais – sistemiškai veikiantys vaistai.

Medicinos gydytojo konsultacija dėl plaukų pažeidimų

Su plaukų slinkimu vis dažniau susiduria ir vyrai, ir moterys.

Kodėl pradeda slinkti plaukai?:

  • Dėl nesubalansuotos mitybos ir netinkamų mitybos įpročių;
  • Dėl streso;
  • Dėl galvos odos ligų;
  • Dėl sisteminės ligos;
  • Dėl vyriškų hormonų padidėjimo organizme.Išsiaiškinus plaukų slinkimą sukeliančias priežastis, kiekvienam pacientui gydytojas dermatologas pritaiko individualų gydymą, kuris dažnai yra kombinuotas. Sudaroma plaukų priežiūros schema. Taikomi lokaliai ar sistemiškai veikiantys medikamentai, galvos odos mezoterapija, taip skatinamas naujų plaukų augimas ir esamų stiprėjimas.
Medicinos gydytojo konsultacija dėl virusinių odos ligų

Karpos – tai virusinės kilmės gerybiniai odos pakitimai, kuriuos sukelia ŽPV (žmogaus papilomos virusas). Užkrečiamajį moliuską sukelia Pox virusas. Tai užkrečiamos odos ligos, kurios dažniausiai perduodamos tiesioginio kontakto metu, todėl sergant rekomenduojama laikytis higienos reikalavimų, kad virusas neplistų. Dažniausiai suserga vaikai ar nusilpusio imuniteto asmenys, tačiau gali pasireikšti įvairiuose gyvenimo perioduose. Gydymą gydytojas dermatologas parenka individualiai atsižvelgdamas į paciento ligos ir gyvenimo istoriją, virusinių odos ligų pažeistas sritis.

Medicinos gydytojo konsultacija dėl grybelinių odos ligų

Nagų grybelinės infekcijos – dažna problema įvairiame amžiuje. Pacientai kreipiasi pastebėję nago plokštelės spalvos pasikeitimą, nagai pasidaro trapūs, nelygūs. Vien tik šie požymiai nenurodo tikslios diagnozės, reikalingas paimto nago gabalėlio ištyrimas dėl grybelio. Tik patvirtinus diagnozę laboratoriškai, pradedamas gydymas, kuris priklauso nuo nago pažeidimo laipsnio. Grybelinės infekcijos gali pažeisti ne tik nagus, tačiau ir viso kūno odą. Nuo pleiskanojančių odos plotelių nugrandoma pleiskana ir taip pat siunčiama ištirti, po kurio sprendžiama dėl gydymo. Gydytojas dermatologas skiria tepamus vaistus nuo grybelio veikiančius sistemiškai medikamentus.

Medicinos gydytojo konsultacijos trukmė 20 – 30 min.
Kaina – 50 eur.